İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Genel Koşullar

SATICI

ERGİN ANTİK MOBİLYA SAN. VE TİC: LTD. ŞTİ. Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır.

Adres:

İkitelli Osb Mahallesi Marmara Sanayi Sitesi L Blok No: 36-37 İkiteli – Küçükçekmece/ İSTANBUL

Telefon :
+90 (212) 646 42 66

E-Posta :

bilgi@ardinart.com

ALICI

ardinart.com üzerinden alışveriş yapan; adı, soyadı, ünvan ve adres bilgilerini sipariş aşamasında belirteceği şekilde kayıt yapan ya da yapmayan kullanıcılar bundan böyle ALICI olarak anılacaktır.

İptal, İade, Cayma Hakkı ve Değişim

 • ardinart.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 • Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 • Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
 • Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 • Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 • Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır. 

Cayma Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar SATICI’ya aittir.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, duvara yapıştırılan ahşap ve kağıt türevi ürünler, delinen ya da monte edilen ahşap ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Kopyalanarak orijinalliğini kaybeden (CD, DVD, plak vs gibi) veya hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin (kulaklık vs. gibi) iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 • Her türlü yazılım ve programlar
 • Modüler Ahşap Şarap Rafları
 • Bilgisayar ve Sarf malzemeleri
 • Ahşap Duvar Panelleri

Ürün İade Prosedürü

 • Yanlış sipariş edilen veya tarafımızdan yanlış teslim edilen, ilk kullanımda arızalı olduğu saptanan ürünler, satış tarihinden itibaren 7 gün içinde iade edilir.
 • İade edilecek ürünler orijinal kutusu içinde, standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.
 • Ambalajı açılmış ve/veya lisans anlaşması kullanılmış olan yazılım ürünleri iade alınmaz.
 • Ahşap Panel ve Modüler Ahşap Şarap Rafı siparişlerinde duvara yapıştırılan ya da monte edilen ürünler tekrar kullanılamayacağından iade alınmaz.
 • Kargo ile gönderilen iadelerin kargo bedeli müşteri tarafından ödenir.
 • Ürün iadeniz kabul edildikten sonra, fatura miktarı hesabınıza alacak olarak kaydedilecektir.

Ödeme İade Prosedürü

Yaptığınız herhangi bir alışverişinizin iadesi kabul görüldüğü taktirde, ödeme tutarınız iadenizin onayını takiben 10 iş günü içerisinde kredi kartı/banka kartı hesabınıza yapılacaktır.

İptal Prosedürü

 • Sipariş iptallerinizi siparişinizi onayladığınız andan itibaren 1 (bir) saat içerisinde +90 (212) 646 42 66 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bilgi@ardinart.com adresimize mail göndererek işlem yaptırabilirsiniz.
 • Kargo, ALICI’nın eline ulaşmadan sipariş iptali durumunda. Para iadesi 7 iş günü içerisinde yapılır.